dr. sc. Jasna Arrigoni, osnivačica Udruge
Jasna Arrigoni diplomirala je na Sveučilištu u Rijeci pri Pedagoškom fakultetu, a kao pedagog je radila više od 20 godina.
Od akademske godine 2003./2004. kao vanjska suradnica na Učiteljskom fakultetu u Rijeci drži izborni predmet “Obrazovanje darovite djece“, a od 2010. zaposlena je u istoj ustanovi. Sudjelovala je na stručnim i znanstvenim skupovima te izlagala i objavljivala radove iz područja obrazovanja darovitih.
Doktorsku disertaciju iz područja obrazovanja darovitih obranila je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. U akademskoj godini 2016./2017. primila je Rektorovu nagradu Sveučilišta u Rijeci za izvrsnost u nastavi.
Inicirala je 1997. godine osnivanje udruge “Centar za poticanje darovitosti” u Rijeci i od tada Centar organizira niz edukativnih aktivnosti za potencijalno darovitu djecu, roditelje i učitelje.
Jasna je vodila projekte poput projekta podrške potencijalno darovitim učenicima u osnovnim školama u Rijeci, projekta uspostavljanja normi EPoC testa potencijalne kreativnosti, itd.
Bila je članica Svjetskog vijeća za darovitu djecu i ECHA-e, član uredničkih odbora nekih časopisa itd.
Antonia Ćurić, predsjednica
Antonia je predana učiteljicu razredne nastave te voditeljicu inspirativnih radionica i programa. Aktivna je članica Centra od 2013. godine, a od 2017. godine preuzima ulogu voditeljice radionica “Mali radoznalci”. Trenutno je angažirana kao voditeljica radionica i predavanja za odgojno-obrazovne djelatnike, dječjih radionica “STEAM-eri” te je kreatorica i voditeljica programa “Mindfulness igraonice”.
Svoje obrazovanje o radu s darovitom djecom stekla je tijekom studija na Učiteljskom fakultetu, dodatnim usavršavanjima, prisustvovanjem znanstvenim konferencijama, kroz volonterski rad s djecom. Kroz sudjelovanje u Erasmus razmjeni na VIA University Collegeu u Danskoj, Antonia je dodatno proširila svoje znanje iz područja didaktike i psihologije.
Trenutno je posvećena Poslijediplomskom doktorskom studiju pedagogije, fokusirajući se na istraživačko učenja, rad s darovitim učenicima te primjenu novih tehnologija u nastavnom procesu. Sudjelovala je na Mindfulness edukaciji i likovnim tečajevima, pokazujući svoju raznovrsnost i strast za stvaralačkim pristupom obrazovanju.
Antonia je također autorica stručnih i znanstvenih radova na temu nastave prirode i društva, održivog razvoja te rada s darovitim učenicima. Njezina ljubav prema igri, pokusima, pričama i prirodi odražava se kroz njezin rad, a voli dijeliti smijeh, čokoladu i sunce s učenicima. Dobrodošli u njezinu svijetlu i poticajnu učionicu!
izv. prof. dr. sc. Barbara Rončević Zubković, zamjenica predsjednice
Helena Ferenčević, tajnica
doc. dr. sc. Danijela Blanuša Trošelj
Danijela Blanuša Trošelj, odgajateljica je i učiteljica razredne nastave, doktorirala na Pedagoškom fakultetu u Ljubljani.
Psihodramska je praktičarka, te psihodramska psihoterapeutkinja u edukaciji pod supervizijom. Osposobljena je za provođenje EPoC testa te edukaciju provedbe istog. Certificirani je SENG parent group faiciliator. Završila je mnogobrojne edukacije iz područja rada s djecom i odraslima, te sudjelovala na više desetaka konferencija. Vodila je različite radionice za djecu, kako u prirodoznanstvenom području, tako i na području socioemocionalnog razvoja djece. Sudjelovala je u radu savjetovališta za roditelje pri Centru, a danas provodi radionice za razvoj roditeljskih kompetencija. Usavršava se na području primjene tehnika ekspresivnih terapija u odgoju i obrazovanju, socioemocionalnom učenju i poučavanju te davanju podrške roditeljima. Aktivno sudjeluje u usavršavanju odgajatelja, učitelja i stručnih suradnika u području rada s darovitom djecom.
Danijela je članica Centra za poticanje darovitosti od 2007. godine.
Ivana Sošić Antunović
Ivana Sošić Antunović je predškolski psiholog s dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom, roditeljima i odgajateljima. Majka 5-oro darovite djece s bogatim osobnim iskustvom suočavanja s izazovima roditeljstva te stoga posvećena radu na ovom području. Osobito nastoji trajno podizati svjesnost te osobnu i društvenu odgovornost, kako kod sebe tako i kod pojedinaca s kojima radi.
Lana Šošić
Lana Šošić diplomirala je 2021. godine na Učiteljskom fakultetu u Rijeci te time stekla zvanje magistre primarnog obrazovanja. Radi kao učiteljica razredne nastave i voditeljica je raznih radionica i programa za djecu predškolskog i školskog uzrasta.
U Centru za darovite svoj put započinje kao volonter, a 2020. počinje s aktivnim vođenjem radionica „Mali radoznalci“ te je kasnije angažirana i kao voditeljica dječjih radionica „STEAM-eri“.
Svoje obrazovanje o radu s darovitom djecom započinje tijekom studija, a kasnije se dodatno usavršava i sudjeluje na raznim predavanjima s ciljem daljnjeg profesionalnog razvoja.
Zadnjih nekoliko godina također sudjeluje u osmišljavanju i realizaciji aktivnosti koje se provode u sklopu Tjedna za darovitost.
Veliki je zaljubljenik u glazbu, prirodu i različite umjetničke aktivnosti, a svoje vrijeme najviše voli provoditi s djecom u dijeljenju međusobne radosti, osmijeha i kreativnosti.
Doris Fumić Marjanović
Doris Fumić je članica Centra za poticanje darovitosti od 2019. godine. Nakon početnog volontiranja na radionicama Mali radoznalci postaje jedna od voditeljica radionica za djecu predškolske dobi.
Na preddiplomskom studiju Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja u Rijeci stekla je titulu prvostupnice ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, te u formalnom obrazovanju stekla i osnovno obrazovanje o specifičnostima rada s darovitom djecom. Titulu magistrice na Učiteljskom fakultetu postigla je obranom diplomskog rada na temu Spolne razlike u konvergentno – integrativnom procesu kreativnog mišljenja predškolske djece koristeći EPoC test potencijalne kreativnosti.
Doris radi u dječjem vrtiću, autorica je stručnih članaka te redovito sudjeluje u formalnim i neformalnim edukacijama i stručnim usavršavanjima s ciljem razvijanja vlastitog i dječjeg potencijala.
Ivana Matovina
Ivana Matovina, istaknuta je i svestrana odgajateljica predškolske djece, s bogatim iskustvom u ranoj edukaciji. Ivana nije samo voditeljica radionica namijenjenih darovitoj djeci, već je i stručnjakinja za rad s djecom s teškoćama i voditeljica brojnih radionica namijenjenih roditeljima.
Sa sudjelovanjem na stručnim skupovima i međunarodnim konferencijama diljem Hrvatske, Ivana je stekla zavidno znanje i iskustvo. Njezina strast za obrazovanjem odražava se i kroz autorske članke za časopis “Dijete, vrtić i obitelj”. Posjeduje diplome Montessori odgajatelja te programa Rane odgojno-obrazovne intervencije za učenike s teškoćama.
U našem Centru, Ivana igra ključnu ulogu kao voditeljica radionica za darovitu djecu u skupini “Mali radoznalci”. Njezina posvećenost stjecanju novih znanja i iskustava odražava se kroz njezin rad s djecom, podršku roditeljima te suradnju s udrugama i stručnjacima.
Petra Bajčić
Petra Bajčić je učiteljica razredne nastave. Diplomirala je 2018. godine na Učiteljskom fakultetu u Rijeci te stekla zvanje magistre primarnog obrazovanja. Iste godine, pohađala je program cjeloživotnog učenja „Rane odgojno-obrazovne intervencije za djecu i učenike s problemima u ponašanju“ u organizaciji Učiteljskog fakulteta u Rijeci.
Osim formalnog rada s učenicima, skupila je iskustvo rada s djecom školske dobi u području individualne pomoći pri učenju i sportskih aktivnosti.
Trenutno radi u produženom boravku u Osnovnoj školi Ivana Zajca u Rijeci te redovito sudjeluje na stručnim usavršavanjima s ciljem daljnjeg profesionalnog razvoja.
Kristina Lalić
Kristina Lalić je magistra primarnog obrazovanja – učitelj mentor. Kao učiteljica razredne nastave 15 godina radi u osnovnoj školi. Prisustvovala je nizu stručnih usavršavanja u Hrvatskoj i Sloveniji, s naglaskom na završenu trogodišnju edukaciju iz Realitetne terapije i Teorije izbora u organizaciji Kvalitetne škole Hrvatska. Dugi niz godina posebno područje profesionalnog interesa usmjereno je prema darovitim učenicima. U matičnoj školi, već nekoliko godina, organizira i vodi kreativne radionice u sklopu slobodne aktivnosti, a s ciljem razvoja potencijalne kreativnosti učenika. U siječnju 2018. g prisustvuje Stručnom skupu: Poučavanje za darovitost, inovativnost i kreativnost, nakon kojeg se osposobljava za provođenje EPoC testa. Osmišljava i realizira radionice u sklopu Tjedna darovitosti.
2017. godine uključuje se u rad Centra za poticanje darovitosti Rijeka te postaje aktivan član. Od iste godine u Centru vodi radionice za djecu školskog uzrasta.